Avrupa Üniversiteleri Bursları


Leiden Law School, Leiden University / HOLLANDA          
   
Başarılı Türk Öğrencilere Garantibank Bursları: Garanti Bankası’nın Hollanda iştiraki olan Garantibank International tarafından %100 eğitim ücretini karşılayan burslar verilmektedir.

Avrupa ve Uluslararası İş Hukuku İleri Çalışmalar alanında Hukuk Yüksek Lisansı (Master of Laws: Advanced Studies Programme in European and International Business Law) yapmak isteyen başarılı Türk öğrenciler için program maliyetini kapsayan üç adet Garantibank bursu verilecektir. 

Leiden Excellence Burslarını kimler alabilir:
2012 Eylül veya 2013 Şubat döneminde eğitime başlayacak olan ve Leiden Üniversitesi yüksek lisans programlarından birine kayıt yaptıran AB vatandaşı olmayan öğrenciler veya 2012 Eylül veya 2013 Şubat döneminde eğitime başlayacak olan ve şu programlara kayıt yaptıran tüm ülke vatandaşları: Master of Laws: Advanced Studies in Air and Space Law, Master of Laws: Advanced Studies in European and International Business Law, Master of Laws: Advanced Studies in International Tax Law, Master of Laws: Advanced Studies in Public International Law

Maastricht University / HOLLANDA  

Hollanda’daki üniversiteler arasında en çok uluslararası öğrenci ve öğretim görevlisine sahip üniversite olan Maastricht University, akademik başarılı öğrencilere %100 burs imkanı ile çeşitli burslar sunmaktadır. Üniversitenin isim yaptığı, en iyi olduğu alanlar Psikoloji ve Ekonomi'dir.

Dongbei University of Finance and Economics / ÇİN  

Amerika, Japonya, İngiltere, Almanya, Avustralya ve daha bir çok ülkedeki üniversiteler ile anlaşması olan Dongbei University, uluslararası bir kimlik ile Ekonomi, İşletme, Hukuk, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri alanlarında eğitim vermektedir.

   • Dongbei University of Finance and Economics (DUFE)’nin herhangi bir bölümünde eğitim gören öğrenci, Chinese Government Scholarships & Liaoning Provincial Government Scholarships burs programlarından faydalanabilirler.
     • Global Institute of Management and Economics ayrıca yüksek lisans öğrencilerine tam burs ve Excellent Graduates 
Scholarships kapsamında çeşitli burs imkanları sunuyor.

Study in Estonia / Estonya   

    • Yüksek lisans veya doktora öğrencilerine, University of Tartu ve University of Tallinn yaz dönemi kurslarında burs imkanları sunuyor. 
    • Master öğrencilerine aylık 288 Euro eğitim desteği + 1-2 haftalık yaz programlarına katılan uluslararası öğrencilerin program ücreti ile sosyal aktiviteleri kapsayan tam burs

 

Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz


İletişim Formu