Çalışma KoşullarıKatılımcı günde ortalama 8 saat, haftada ise 32 - 36 saat çalışır. Bazı işyerlerinde çalışma süresi çalışılan işyerinin iş hacmine, çalışan kişinin performansına göre artış gösterebilir. Özellikle sezonun yoğun olduğu dönemlerde haftalık çalışma saatleri artarken işlerde yaşanan yavaşlamadan kaynaklanan durumlarda da çalışma saatlerinde azalmalar olabilmektedir.

Work & Travel Programı için Amerika'da Öğrenci Gönderdiğimiz Bölgeler;

Oxford International, ABD' li sponsor firmalar aracılığıyla Amerika'nın tüm eyaletlerinde farklı işyerlerine öğrencilerini yerleştirmektedir. Bu nedenle öğrenci başvuru yaparken eyalet ve şehir tercihi yapabilir. Doğal olarak Amerika'da en çok tercih edilen bölgeler New York, California ve Florida'nın büyük şehirleri olmaktadır. Ancak bu şehirler aynı zamanda Amerika' nın en pahalı şehirleridir. Aylık konaklama gideri bu şehirlerde 1000 - 2000 doları bulabilmektedir. Ayrıca, işyerleri bu şehirlerde olsa bile merkezlerinde olmayabilir. Bu nedenle öğrencilerin büyük şehir tercihi yaparken maliyetlerinin diğer küçük şehirlere göre çok fazla olacağını gözden çıkarmamaları gerekmektedir. Ayrıca, Amerika toplu taşıma açısından dünyanın en zayıf ülkelerinden birisidir. Bu nedenle işyeri ve konaklama arasında çok fazla mesafe varsa öğrenci işe gidiş gelişte ciddi sorunlar yaşayabilir. Bazı eyaletlerde toplu taşıma problemi ciddi sorunlar oluşturmaktadır. Bu nedenle eyalet ve şehir tercihi yaparken mutlaka danışmanlarımızın deneyimlerinden faydalanınız.

Özellikle belli eyalet ve şehir tercih etmek isteyen öğrencilerin internet üzerinden iş seçimli alternatifi tercih etmelerini tavsiye ederiz. Sponsor firmamızın internet sitesinde bulunan işyeri ve işlerden seçiminizi yapabilir ve dilediğiniz eyalet ve şehre gidebilirsiniz.

Çalışma Saatleri

Katılımcı günde ortalama 8 saat, haftada ise 35 - 40 saat çalışır. Bazı işyerlerinde çalışma süresi çalışılan işyerinin iş hacmine, çalışan kişinin performansına göre artış gösterebilir. Özellikle sezonun yoğun olduğu dönemlerde haftalık çalışma saatleri artarken; işlerde yaşanan yavaşlamadan kaynaklanan durumlarda da çalışma saatlerinde azalmalar olabilmektedir. 

Ayrıca WAT programı çerçevesinde öğrenciler yasal olarak birden fazla işte çalışabilirler. Örneğin ilk işiniz gündüz saatlerindeyse kendi girişimlerinizle akşam saatleri için de ekstradan bir iş ayarlayabilirsiniz.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz


İletişim Formu