Genel İngilizce

Bu program yurtdışında uzun bir dönem kalmak isteyen öğrencilere ya da yaz aylarında kurs görmek isteyenlere tavsiye edilir.

Haftada 15 veya 20 ders olarak verilen ve en az temel İngilizce düzeyinden başlanan bu kursların süresi en az 2 hafta, en fazla 52 haftadır. Ders sayısının az olması nedeniyle öğrenci sosyal yaşama daha fazla zaman ayırabilir. Uzun dönem yurtdışında kalarak İngilizceyi ikinci dil olarak tam anlamıyla öğrenmek isteyen öğrencilere Genel İngilizce programları önerilir; çünkü bu programın bir diğer avantajı ise öğrenci günde 3-4 saat kurs izledikten sonra veya önce, yaşadığı şehrin sosyal ve kültürel etkinliklerine katılarak öğrendiği dilin konuşulduğu ortamlarda bulunma zevkini yaşayabilir. 

Genel İngilizce kursları her seviyeden öğrencilere yönelik olup, Başlangıç "Elementary" seviyesinden İleri "Advanced" seviyeye kadar çeşitli sınıflar mevcuttur. Ancak, öğrenciler genelde Orta “Intermeditate” ve Orta-Üzeri “Upper-Intermediate” düzeydeki sınıflarda yoğunlaşırlar. Pek çok okulda sınıfla,r maksimumum 12 kişi iken bazı ekonomik okullarda sınıflar maksimum 16 kişi olabilir. Öğrenciler kurs bitiminde özel bir karne veya sertifika ile ödüllendirilirler.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz


İletişim Formu