Master Hazırlık Programları"Pre-Master"Master programlarına yönelik hazırlık kurslarının diğer adıyla “Pre-Master” programlarının amacı, öğrenciyi yurtdışındaki yüksek lisans programlarına gerek dil bilgisi gerekse akademik olarak hazırlamaktır.  Lisans diploması sahibi olanların katılabileceği program sonrası öğrenciler, master hazırlık kursuna katıldığı üniversitede ya da başka bir üniversitede master eğitimine başlar. Master programlarına hazırlık kursları 3,6 veya 8 ay devam edebilir. 

Program boyunca öğrencilere araştırma yöntemleri, teknoloji bilgisi ve sınav hazırlığının yanı sıra İngilizce dil eğitimi de verilmektedir. Programa katılan öğrenciler bir üniversitede yüksek lisans veya MBA eğitimine çok rahat geçiş yapabilirler. Pre-Master eğitimi sonunda alınan sertifikalar dünya genelinde pek çok üniversite tarafından kabul görmektedir. Öğrenciler eğitim aldıkları ülkenin dışında başka bir ülkede de yüksek lisans eğitimine devam edebilirler. 

Program İngiltere, Amerika, Kanada,  Avustralya, Yeni Zelanda ve diğer ülkelerin okullarında verilir. 

Master hazırlık programlarının temel amaçlarından birisi öğrencinin İngilizce yeterlilik için gerekli olan IELTS veya TOEFL sınavında başarılı olmasıdır. Diğer bir amaç ise, eğer üniversite tarafından şart koşuluyorsa, GMAT veya GRE sınavlarında başarılı olmasıdır. Bu iki öncelikli koşul haricinde öğrenci akademik olarak hazırlık yapar. Örneğin, not alma ve sunum teknikleri, grup çalışması, makale hazırlama gibi yüksek lisans esnasında çok önem arz eden konularda öğrencinin hazırlanması sağlanır. Yurtdışındaki iyi bir üniversitede veya bölümde yüksek lisans yapmak için öğrencilerin master hazırlık kurslarına katılmaları teşvik edilir. Ancak öğrenci, üniversitelerin istediği TOEFL, IELTS, GMAT veya GRE sınavlarında istenilen sonucu almış ise master hazırlık kursu zorunluluğu yoktur. Ancak, öğrenci kendisini master için hazır hissetmiyor ise kısa bir süre de olsa hazırlık programına katılmalıdır.

 

Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz


İletişim Formu