Neden Malezya'da Eğitim?

Gerek Malezya'daki ekonomik şartların daha rahat olması, gerekse üniversitelerin genelindeki Kalite/Fiyat oranının yüksek olması ülkeyi üniversite eğitimi için daha cazip kılmaktadır. Son yıllarda Türkiye'den de Üniversite eğitimi almak için Malezya'yı tercih eden öğrencilerin sayısında artış olduğu görülmüştür. 

Eğitim süresi Lisans için 3-8 sene, Yüksek Lisans için 2-3 sene ve Doktora için 3 veya daha fazla senedir. Eğitim dili Mühendisliklerde %80 İngilizce - %20 Malayca, Sosyal Bilimlerde %50 İngilizce - %50Malayca'dır. Mastır ve Doktora eğitiminin tamamı İngilizce ile yapılmaktadır.

Malezya devleti tarafından tanınan tüm Malezya üniversiteleri YÖK tarafından da tanınmaktadır.

Uluslararası öğrenciler için Malezya'da 450'yi aşkın özel üniversite ve kolej bulunmaktadır. Uluslararası öğrenciler için lisans eğitimi imkanı sınırlı olmasına rağmen Malezya'daki devlet üniversiteleri, özellikle ülkenin araştırma odaklı dört üniversitesinde lisansüstü düzeyde eğitim ve araştırma imkanları sağlamaktadır. Malezya'daki yüksek öğrenim programlarının büyük bir kısmı İngilizce dilinde yapılmaktadır.

Malezya'daki yüksek öğrenim kurumları yurtdışında popülerliğini arttırmaktadır. Bugün Malezya'da aralarında Çin, Endonezya, İran, Bangladeş, Maldivler, Nijerya, Sudan, Yemen, Hindistan, Bostwana, Tayland, Singapur ve Suudi Arabistan gibi ülkelerin de bulunduğu 100'ü aşkın ülkeden 80.000'den fazla uluslararası öğrenci eğitim görmektedir. Uluslararası öğrenciler, aynı zamanda kısa dönemli İngilizce dil kursları, yaz okulları ve öğrenci değişim programları için de Malezya'ya gelmekteler.


Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz


İletişim Formu