HakkımızdaSevgili öğrenciler ve öğrenci adaylarımız,


Ülkemiz hızla gelişmekte, bölgenin ve dünyanın en önemli ülkelerinden birisi haline gelmektedir. Uluslararası ticaret, siyaset, kültür ve sportif alanlarda dikkat çeken ve ilgi odağı olan ülkemizi pek çok uluslararası kurum merkez üs seçmiştir. Türkiye ekonomisi BRIC ülkeleriyle birlikte en hızlı büyüyen ekonomidir. Farklı ölçeklerde on binlerce Türk firması dünyanın pek çok ülkesine milyarlarca dolarlık ihracat gerçekleştirmektedir. Türkiye’ye bir yılda gelen turist sayısı 30 milyonu aşmıştır. Bu başarılara imza atmış ve atmakta olan ülkemizde en çok zorlanılan konulardan birisi “İnsan Kaynakları” alanıdır. Özellikle iyi derecede yabancı dil bilen, dünyaya açık ve farklı kültürlerle uyumlu çalışabilecek gençlere ülkemiz her zamandan daha fazla ihtiyaç duymaktadır. AB ülkelerinde en az bir yabancı dili iyi derecede konuşma oranı % 50’lerin üzerindedir. Slovenya’lıların % 72’si, Finlandiyalı’ların % 70’i, Estonların % 68’i, Hollandalı’ların % 65’i en az bir yabancı dili, genelde İngilizceyi, iyi derecede konuşurken Türkiye’de oran % 5’lerde’dir. Oysa, “İngilizce öğrenmek istiyor musunuz?” sorusuna toplumumuzun yüzde 95’i “Evet” cevabı vermektedir.

Toplumdan çok yüksek oranda talep ve istek varken, dil bilme oranında Avrupa’nın en düşük ülkesi olmamızın nedenlerinden birisi kesinlikle yabancı dil öğretme sistemimizdeki yanlışlıktır. Avrupa ülkeleri yıllar öncesi konuşma ağırlıklı, iletişim esaslı dil öğretme sistemini esas alırken, ülkemizde hala “gramer” tabanlı dil eğitimi verilmektedir. Oxford House College, ülkemizde yaşanan yabancı dil öğretimindeki problemleri tespit etmiş ve eğitim sistemini aynen İngiltere ve Amerika okullarında olduğu gibi “Communicative” metod ve “Continuous Enrollment” sistemi ile uyumlu hale getirmiştir. Okulumuz, İngilizce öğrenmenin bir kültür öğrenmek ile eşdeğer olduğu ve ancak ortam yaratılırsa öğrenilebileceği bilinciyle, öğrencilere kaliteli bir eğitim vermenin yanısıra, sosyal, sportif ve kültürel faaliyetler aracılığıyla İngilizce pratik yapmalarına olanak sağlamaktadır. İngilizce; her dil gibi, zor öğrenilen ve kolay unutulan bir dildir. İngilizce’nizi canlı tutmak için sürekli pratik yapmanız, dilinizi kullanmanız gerekir. Oxford House College “uluslararası ortamı” ile öğrencilere öğrendiklerini düzenli pratik yapabilecekleri bir ortam sağlamaktadır.

Oxford House College, sadece öğrencilere İngilizce öğreten bir kurum değil, ana dili İngilizce olan insanlara İngilizce öğretmenliği sertifika eğitimi veren de bir kurumdur. Oxford House College başarısını amaca ve kişiye uygun İngilizce öğretmeye borçludur. Bu sayede TOEFL ve IELTS gibi uluslararası İngilizce yeterlilik sınavlarında %95 başarı sağlayarak sadece Türkiye’den değil, Ortadoğu, Balkanlar ve Orta Asya’dan da öğrencilere eğitim vermektedir. Okulumuzda % 10 civarında yabancı öğrenci eğitim yapmaktadır ve her geçen gün bu oran artmaktadır. Kurumumuz yurtiçi ve yurtdışı üniversitelerde eğitim yapmak isteyen Türk ve yabancı öğrenciler için “Üniversite Hazırlık İngilizcesi” düzenlemekte ve yurtdışı üniversitelerine kabul edilmelerini sağlamaktadır. OHC kurumsal programlarda yetkin bir kadro ile hizmet vermekte ve ülkemizin önde gelen kurumlarının çalışanlarına genel İngilizce, iş İngilizcesi ve mesleki İngilizce kursları vermektedir. Tüm bu verilerin ışığında okulumuz misyonu; "Oxford House College; kaliteli İngilizce ve diğer eğitim proğramlarını, öğrencinin ihtiyacı ve bütcesine uygun şekilde vermeyi, öğrencilere sadece İngilizce öğretmekle kalmayıp,onlara dünyanın kapılarını açmayı, öğrenci odaklı, profesyonel ve uluslararası bir eğitim ortamı yaratmayı kendisine misyon edinmiştir". Sizleride “Oxford House ” evinde görmek dileğiyle…
Deniz Akar Genel Müdür
Oxford House College Eğitim Hizmetleri ve Ltd. Şti. Global Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ve IEFT - İstanbul Eğitim Fuarları Reklam ve Tanıtım Ltd. Şti. İle grup şirketleri olup yönetim ve idari işlemleri tek bir birim üzerinden yürütülmektedir. 

 


İletişim Formu