Proficiency Hazırlık Yaz Kursu

Oxford House College İstanbul, üniversitelerin hazırlık programlarında eğitim görmekte olup, Lisans veya Yüksek Lisans eğitimini İngilizce dilinde  yapmak isteyen öğrenciler için “Proficiency” hazırlık kursları vermektedir.


Yeterlilik sınavı üniversiteden üniversiteye değişmekle birlikte, sınavlarda; dilbilgisi, sözcük bilgisi, okuma, dinleme ve yazma alanlarında çeşitli soru tiplerine yer verilir.

Programın genel içeriği ; üniversitelerde uygulanan “proficiency yeterlilik sınavlarına”  uygun içerikli konular, alıştırmalar ve testler, yeterlilik sınavları dengi test çözüm çalışmalarından oluşmaktadır.

Proficiency sınavları üniversiteler tarafından yapıldığında, hedef öğrencinin hazırlık sınıfını okumadan derslerine doğrudan devam edip edemeyeceğini belirlemektir. Öğrenci hazırlık sınıfını okumuş ise, Proficiency sınavının gayesi öğrencinin hazırlık dönemini başarı ile tamamlayıp tamamlamadığını tespit etmektir.

Proficiency sınav hazırlık kursumuzda, öğrencilerimiz genel hazırlıkla birlikte devamlı olarak testler çözmek sureti ile sınava hazırlanırlar.

Proficiency Hazırlık Kursları üniversitelere göre özel olarak organize edilmektedir. Her üniversitenin Proficiency sınavı, farklı bölümlerden oluşur ve bunların zorluk dereceleri de farklılık gösterebilir. Öğrenci hangi üniversiteye girecekse, o sınavın formatına ve zorluk derecesine göre oluşturduğumuz bir programla eğitim alır. Kaç ders saati gerektiği ise öğrencinin ders sırasındaki performansına göre belirlenir.


Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz


İletişim Formu