Work and Travel Nedir?Work and Travel programı, üniversite öğrencilerinin sadece yaz tatilleri dönemlerinde, maksimum 4 ay süre ile ABD'de hem çalışıp hem de seyahat edebilecekleri bir öğrenci kültürel değişim programıdır. Bu sayede katılımcılar yaşam masraflarını kendileri karşılayarak farklı bir kültürle iç içe yaşayıp kendilerini geliştirme, yeni arkadaşlıklar kurma ve ingilizcelerini geliştirme imkanı bulmaktadırlar. Amerika'da çok yaygın olan bu program sayesinde yılda yaklaşık 75,000 öğrenci Amerika'ya yaz tatillerinde giderek deneyim kazanmaktadır.

Bu programda öğrenci yaz tatili dönemlerinde 3 veya 4 ay süre ile, Amerika'nın bazı bölgelerinde günde ortalama 8 saat çalışarak hem para kazanabilir, hem de İngilizce pratik yapabilir. 
 
Türkiye'de Oxford House College bünyesinde bulunan Oxford House Work and Travel tarafından yürütülen bu programda, öğrenciler; otel, restorant, eğlence parkları, ulusal parklar, kamplar ve tatil köyleri gibi yerlerde işe yerleştirilir.
 
Bu programda yda yaklaşık 1200 - 2000  USD arası para kazanmak mümkündür. 
 
Program sayesinde dünyanın pek çok farklı ülkesinden gelmiş  öğrencilerle dostluklar kurmak, Amerika'yı tanımak ve İngilizce pratik yapmak öğrenci için büyük bir fırsattır.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz


İletişim Formu