YDS Sınav Hazırlık Yaz Kursu

Oxford House College; Yaz döneminde, 06.Eylül 2014 tarihinde gerçekleşecek olan YDS ( Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespi) sınavı için; haftaiçi  yoğun program ile 6,5  hafta ve hafta sonları  yarım gün ile 12 hafta sürecek olacak sınav hazırlık eğitimi verecektir. Program haftaiçi  07 Haziran 2014/hafta sonu 09 Haziran  2014 tarihinde başlayacaktır. Eğitimler uzman ve deneyimli eğitmenler tarafından verilecektir.

 

Oxford House College Hazırlık Kurslarımıza;

Doçent, doktora ve sanatta yeterlik adayları, Lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta okuyan öğrencilerden, yüksek lisans ya da doktora öğrenimi görmek isteyenler, Yüksek lisans programlarına girecek lisans programı mezunları. Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ya da Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavına (DUS) girecek olan adaylar, Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta olup dil tazminatı ya da yurtdışı görev vs. nedeniyle yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyenler, herhangi bir kamu kurumunda çalışmıyor ya da çalışmayı amaçlamıyor olsa da, yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyen üniversite ya da yüksek okul mezunları hazırlık kurslarımıza katılabilir.

 

YDS Sınav Zamanı, Puanlama ve Geçerlilik Süresi;

YDS ( Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit) sınavı Yılda iki kere olmak üzere bahar dönemi ve sonbahar döneminde gerçekleşmektedir. Doçent adaylarının YDS'den 100 üzerinden en az 65 puan, doktora, sanatta yeterlik adaylarının 55 puan, öğretim üyesi dışında öğretim elemanı kadrolarına girebilmek için en az 50 puan, öğretim elemanı kadrosuna girilecek üniversitede yabancı dil kullanılıyorsa 80 puan dikkate alınacaktır. YDS‘nin belirli bir geçerlilik süresi yok ancak kurumlar isterse bu konuda bir tarih koyabilmektedir. Ancak dil tazminatında YDS’nin geçerlilik süresi 5 yıldır.

 

Oxford House College YDS Hazırlık Programının  Özellikleri

YDS sınavına hazırlık programımız Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler alanlarında; İngilizce bilgi ve becerileri geliştirmek ve sınav başarısını garantilemek için aşağıdaki konu başlıkları altında işlenecektir.

  • Dil Bilgisi,
  • Kelime Bilgisi,
  • Okuma Bilgisi
  • Süreyi Doğru Kullanabilme
  • Sınav Stratejisi
  • Çıkmış Sorular ve Çözümler

 

Programın Başlangıç ve Bitiş Tarihleri

Hafta sonu programı :07 Haziran 2014 - 24 Ağustos 2014

Hafta içi programı:09 Haziran-24 Temmuz 2014

Program Günleri ve Süresi  

Hafta içi hergün :  13:00-16:00 / Haftalık 15 Saat (Toplam 96 Saat-6,5 Hafta)

Hafta sonu: 14:00-18:00 /Haftalık 8 saat(Toplam 96 Saat-12 Hafta)

 

Oxford House College Yaz Dönemi YDS Sınav Hazırlık Kurslarımıza Katılan Öğrencilerimiz;

Genel İngilizce Yaz okulumuz bünyesinde gerçekleştirilen özel aktivite programlarına ücretsiz katılarak, İngilizce iletişim becerilerini geliştirirken sosyal bir eğitim grubunun içinde yer alma ayrıcalığını yaşayabilirler.


Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz


İletişim Formu